Jak powinna wyglądać sesja kulinarna?

fotografia wnetrz nieruchomosci

Fotografia kulinarna to zamykanie smaków na zdjęciu, dzięki podkreśleniu walorów dania. każdy, nawet najmniejszy składnik, powinien być uchwycony na fotografii i zachęcać konsumenta do zamówienia potrawy, w danym lokalu.

Z pewnością wiesz, czym jest fotografia kulinarna, ale czy zdajesz sobie sprawę z tego, jak powinna wyglądać sesja dań?
Profesjonalizm jest nieodłącznym elementem fotografowania kulinarnych arcydzieło.  Czym się on objawia?

Fotografia Kulinarna

Uchwycone smaki

Zdjęcia dań mają nie tylko dobrze wyglądać, ale sprawiać, że ślinianki zaczynają produkować więcej śliny.

Twój mózg ma odbierać wszelkie bodźce, które mówią mu, że jesteś głodny. Wyobraź sobie burgera. Jest on soczysty, gorący, niesamowicie pyszny i napakowany składnikami.

W głowie masz już pewien obraz. Wiesz, jak powinien wyglądać ten burger na zdjęciu, aby zwrócił Twoją uwagę. Profesjonalny fotograf kulinarny również to wie. Stworzy on zdjęcia w taki sposób, aby jedzenie wyglądało, jak w Twojej wyobraźni.
Perfekcyjnie w każdym calu. Oczywiście nie da się uchwycić smaku na zdjęciu. Natomiast ludzki mózg jest niesamowity.
Potrafi on chłonąć aromat z kolorów. Wyraziste barwy pobudzają apetyt, dlatego wiele restauracji, serwuje swoje dania na pięknych, kolorowych talerzach.

Aby podkreślić wyrazistość smaku danej potrawy, fotograf inwestuje w dobre oświetlenie. Bez niego sesja nie będzie miała sensu- dania ze zdjęć, które są ciemne, nie staną się rentownymi bestsellerami. Fotograf kulinarny potrafi dobrać światło do produktów znajdujących się na talerzu. Oświetli on Twoje jedzenie z każdej strony. Wyciągnie intensywność barw. Podkreśli w ten sposób aromat i rozgrzeje kubki smakowe konsumentów.

Fotografia Kulinarna

Poprawny wygląd dań

Przygotowanie dań ma ogromne znaczenie w świecie social mediów. Zdjęcie wrzucone do internetu ma zachęcać, nie zniechęcać. Często spotykane są fotografie robione telefonem komórkowym; bez żadnego przygotowania, oświetlenia, niezbędnego sprzętu. Wrzucanie zdjęć, aby tylko wrzucić, nie ma sensu. Możesz bardziej zniechęcić swoich, potencjalnych klientów, niż ich zachęcić. Istnieje pewien tajemniczy sposób podkręcania smakowitości dań.
Dzięki niemu dania przedstawione na zdjęciach są pyszne. Nazywa się on stylizacją.
Jeśli do tej pory myślałeś, że zdjęcia dań, są robione spontanicznie, to niestety byłeś w błędzie. Fotografia kulinarna nie istnieje bez odpowiedniego przygotowania. Kanapka, choć
w rzeczywistości pyszna, nie będzie wyglądać apetycznie na fotografii. Dlaczego? Bo jest
produktem spożywczym, który po pewnym czasie traci swoje walory. Fotograf kulinarny
tworzy nie tylko arcydzieła za pomocą aparatu, ale również przy użyciu odpowiednich
rekwizytów.
Czy wiedziałeś, że zdjęcia kanapek robi się pod odpowiednim kątem? A może słyszałeś gdzieś o używaniu wykałaczek podczas sesji? Miałeś prawo nie wiedzieć. Fotograf kulinarny to wie. Wie, jak stworzyć arcydzieło, które sprzedaje. Posiada wiedzę, sprawdzone sposoby, odpowiednie akcesoria, a przede wszystkim doświadczenie. Lata praktyki robią swoje. Twoje danie ma nie tylko wyglądać, ale smakować już podczas patrzenia. Gość Twojego lokalu ma czuć każdy kawałek potrawy ze zdjęcia. 

zdjecia dla uber eats bolt

Przebieg sesji zdjęciowej

Zaprosiłeś do współpracy fotografa, a on nie wie, od czego ma zacząć? Taka osoba nie pomoże w zwiększaniu sprzedaży Twojego lokalu. Może dodatkowo zaszkodzić.
Profesjonalny fotograf kulinarny zacznie od poznania Ciebie, Twojej kuchni, wizji.
Zasugeruje on najlepszą drogę dla Twojego lokalu. Wspólnie z Tobą ustali koncepcje całej
sesji i zacznie działać. Każda restauracja, lokal, bar różni się od siebie. Posiada innych Gości- tych stałych i tych wpadających raz, na jakiś czas. Bez poznania miejsca, wcześniejszego researchu, ciężko stworzyć fotografię idealną.
Kiedy już, ustalony będzie plan działania, zacznie się prawdziwa magia. Twój lokal pełen będzie świateł, dodatków. Dania wychodzące z kuchni staną się arcydziełem na talerzu.

Fotograf kulinarny pomoże Ci oraz Twoim pracownikom, stworzyć kompozycję na kawałku porcelany. Następnie w pełnej koncentracji zacznie działać.
Korzystaj i czerp wiedzę, którą posiada fotograf kulinarny, aby Twoje zdjęcia zachęcały do
jedzenia, do zamawiania i kupowania. Pamiętaj, że Twój gość najpierw zje oczami. Dopiero później ustami, a na końcu duszą. Jego doświadczenia kulinarne zaczynają się w momencie, w którym znajdzie zdjęcie Twojego dania w mediach społecznościowych.

Modne menu lokalu gastronomicznego – jak powinny wyglądać zdjęcia w karcie dań? Rynek gastronomiczny to ciężki temat. Jest on pełen restauracji, które …

Jakie zdjęcia nieruchomości podnoszą zainteresowanie kupujących? Rynek nieruchomości rozwija się w zaskakująco szybkim tempie, a jego ewolucja jest czasem tak ogromna, że …

Jak powinny wyglądać zdjęcia potraw w aplikacji do zamawiania jedzenia? Zamawianie jedzenia przez internet jest niesamowicie wygodne.  Aplikacje takie jak uber eats, bolt …

Historie napisane zdjęciami Myślisz, że fotografia kulinarna zarezerwowana jest tylko dla restauracji? Nie, choć one naprawdę bardzo jej potrzebują. Dzięki soczystym zdjęciom, …

Jak powinna wyglądać sesja kulinarna? Fotografia kulinarna to zamykanie smaków na zdjęciu, dzięki podkreśleniu walorów dania. każdy, nawet najmniejszy składnik, powinien być …

BLOG Fotografia dla restauracji Mieliśmy przyjemność wykonać sesję zdjęciową w Restauracji Sofra Cafe w Warszawie. To miejsce w centrum Warszawy, gdzie przygotowują …

KONTAKT

Vega Studio

Tel. +48  511 579 346

Email: info@vegastudio.pl

ul. Zaruby 9,  02-796 Warszawa

godziny otwarcia

Pon. –  Pt.    09:00 – 19:00

Sob. – Niedz. 10:00 – 14:00

SOCIAL MEDIA